Art
Maria Djurkovic
Production Design
Robert Cowper
Art Direction
Astrid Strøm Astrup
Art Direction
Daniel Kong
Storyboard Designer
Ben Collins
Supervising Art Director
Tatiana Macdonald
Set Decoration
Chris Cull
Property Master
Linda Janson
Art Direction
Jill Beecher
Conceptual Design
Per Henry Borch
Location Scout
Sandro Ercolini
Painter
Cristina Cecili
Painter
Kedy Hassani
Property Master
Andrew Hughes
Prop Designer
Øyvind Langdalen
Draughtsman
Eirik Ohna
Location Scout
Production
Jina Jay
Casting
Martin Scorsese
Executive Producer
Tim Bevan
Producer
Eric Fellner
Producer
Liza Chasin
Executive Producer
Robyn Slovo
Producer
Peter Gustafsson
Producer
Jo Nesbø
Executive Producer
Richard Hewitt
Co-Producer
Shahbaz Aynoddin
Location Manager
Jennifer Wynne
Unit Production Manager
Sasha Gibson
Publicist
Jessie Frost
Casting Associate
Niclas Salomonsson
Executive Producer
Amelia Granger
Executive Producer
Deryn Stafford
Production Coordinator
Njål Lambrechts
Location Manager
Tor Arne Øvrebø
Line Producer
Nil Borg
Location Manager
Harriet Løkensgard
Location Manager
Håvard Schei
Location Manager
Heather Newman
Production Coordinator
Pål Tangen
Unit Manager
Camera
Dion Beebe
Director of Photography
John Andreas Andersen
Second Unit Director of Photography
Saul Metzstein
Second Unit Director of Photography
Odd Hynnekleiv
Camera Operator
Marius Matzow Gulbrandsen
Camera Operator
Espen Zubi
Camera Operator
Michael Berglund
Camera Operator
Anders Eide
Key Grip
Per Christian Dyrø
Aerial Camera
Robert Egron Erstad
Camera Operator
Pål André Sterud
Grip
Michael Tøt
Key Grip
Writing
Sound
Martin Trevis
Sound Recordist
Blake Leyh
Sound Editor
Mike Dowson
Sound Re-Recording Mixer
Phil Lee
Sound Effects Editor
Emma Louise
Orchestrator
Michael S. Head
Foley Editor
Marco Beltrami
Original Music Composer
Nick Baldock
ADR Mixer
Simon Diggins
ADR Mixer
Rob Davidsson
ADR Mixer
Andy Welker
ADR Mixer
Sebastian Vaskio
ADR Mixer
Peter Burgis
Foley Artist
Blake Leyh
Sound Re-Recording Mixer
Glen Gathard
Foley Mixer
Zoe Freed
Foley Artist
Directing
Costume & Make-Up
Mattias Tobiasson
Prosthetic Makeup Artist
Peta Dunstall
Key Makeup Artist
Love Larson
Prosthetic Designer
Vidar Svendsen
Makeup Artist
Emma Scott
Makeup Designer
Helene Arnesen
Set Costumer
Louise Kjær
Makeup Artist
Louise Kjær
Hairstylist
Oskar Wallroth
Prosthetic Makeup Artist
Maria Zahl
Hairstylist
Fiona Chaffey
Makeup Artist
Crew
Paul Herbert
Stunt Coordinator
Rachelle Beinart
Stunts
William Conacher
Dialect Coach
Kai Kolstad Rødseth
Stunts
Edd Gamlin
Visual Effects Editor
Andreas Bru Eide
Drone Operator
Geir M.V. Andersen
Carpenter
Daniell Ashby
Drone Operator
Grzegorz Bodziony
Carpenter
Frank Collins
Carpenter
George Buckleton
Special Effects
Christel Jørgensen
Stunts
James O'Daly
Stunts
Thomas J. Elliott
Drone Operator
Heidi Sandbukten
Stand In
Lighting
Stig Tvenge
Electrician
Thor Erik Løkken
Gaffer
Jarl Grantin Johnsen
Gaffer
Henrik Efskin
Lighting Technician
Gianmarco Donaggio
Electrician
Henrik Formoe
Lighting Technician
Jon-André Hakvåg
Electrician
Johan Kuurne
Electrician
Miki Schack Mikkelsen
Electrician
David Odstad
Electrician
Johannes Selvaag
Electrician
Theresa Winkelmann
Electrician