Production
Joel Silver
Producer
Gillian Hawser
Casting
Donald Paul Pemrick
Casting
Dean E. Fronk
Casting
Jonathan Tzachor
Producer
John Carchietta
Producer
Jonas Talkington
Casting
Carl Morano
Producer
Robert Meyer Burnett
Producer
Ivan Kolev
Casting
Arlene Kiyabu
Casting Associate
Natasha Roth
Production Assistant
Cherise Honey
Production Coordinator
Ivo Simeonov
Location Manager
Yanko Ushatov
Payroll Accountant
Ivan Kolev
Extras Casting
Vessela Bannzurkova
Unit Production Manager
Jeff Shiffman
Production Supervisor
Stasi Petrova
Production Coordinator
Gina Amador
Post Production Accountant
Mitko Shterev
Production Assistant
Petia Petrova
Assistant Production Coordinator
Mariana Vodenicharova
Production Assistant
Ina Vaseva
Assistant Production Coordinator
Federico Silva
Production Assistant
Mario Georgiev
Accountant
Sean Finegan
Associate Producer
Steve Bender
Associate Producer
Michael Frayeh
Accountant
Galabina Botova
Assistant Location Manager
Nikolai Grozev
Production Assistant
Petko Slaveikov
Production Assistant
Alexander Skerlev
Production Assistant
Ivailo Kirilov
Production Assistant
Ivo Lyubenov
Production Assistant
Dimiter Petrov
Production Assistant
Peter Shterev
Production Assistant
Bogdan Hristov
Production Assistant
Marina Stoytcheva-Rangelova
Travel Coordinator
Camera
Ilan Rosenberg
Director of Photography
Ilan Rosenberg
"A" Camera Operator
Kiril Kurtov
Best Boy Grip
Simon Varsano
Still Photographer
Alexandra Bachvarova Trifonova
Still Photographer
Nikolai Kerezov
Steadicam Operator
Nikolai Kerezov
"B" Camera Operator
Alexander Dimitrov
Grip
Tsvetan Kostov
Grip
Miroslav Borisov
Grip
Vasil Galabov
Key Grip
Stoyan Georgiev
Grip
Pavel Vladimirov
Grip
Dimitar Vuchkov
Grip
Yulian Filipov
Grip
Dimiter Dimitrov
Grip
Directing
Sound
Frederik Wiedmann
Music
Stanley Kastner
Sound Re-Recording Mixer
Greg Mauer
Foley Mixer
Trip Brock
Supervising Sound Editor
Steven Avila
Sound Designer
Steven Avila
Supervising Sound Effects Editor
Peter D. Lago
Sound Effects Editor
Steven Utt
Sound Engineer
Rick Owens
Foley Artist
Petar Kadiiski
Boom Operator
Alexander Pugh
Sound Designer
Alexander Pugh
Sound Effects Editor
Brian S.M. Wroth
Dialogue Editor
Bryon Speller
Sound Effects Editor
Sean Madsen
Sound Engineer
Ben Whitver
ADR Mixer
Hyesu Yang
Orchestrator
Jan Chalupecký
Conductor
Zac Anderson
Foley Editor
Kyle Tilbury
Sound Re-Recording Mixer
Tzvetan Kadiysk
Sound Recordist
Caleb Easter
Foley Editor
Jason Bradley
Sound Effects Editor
Art
Antonello Rubino
Production Design
Ivan Ranghelov
Art Direction
Anna Hadzhieva
Art Department Coordinator
Paolo Faenzi
Set Decoration
Jerad Marantz
Concept Artist
Orlin Grozdanov
Property Master
Evgeni Yordanov
Construction Manager
Bogdan Bogdanov
Set Dresser
Peter Krumov
Set Dresser
Maria Doicheva
Painter
Eleonora Slavkova
Painter
Zhivko Zhelyazkov
Storyboard Artist
Georgi Kodzhabashiyski
Painter
Martin Genchev
Set Dresser
Lidiya Burukova
Graphic Designer
Mike Rotella
Sculptor
Georgi Avramov
Assistant Set Decoration
Michael Broom
Concept Artist
Kolyo Nachev
Painter
Borislav Vasilev
Leadman
Scott Connor
Sculptor
Mihaela Kondeva
Painter
Visual Effects
Editing
Costume & Make-Up
Crew
Stefan Razlojki
Armorer
Kaloian Vodenicharov
Stunt Coordinator
Ronald J. Levin
Legal Services
Adam Farrar
Post Production Assistant
Velizar Peev
Stunts
Sean Findley
Post Production Consulting
Borislav Iliev
Stunts
Kiril Kurtov
Driver
Kiril Dimov
Carpenter
Lubomir Evtimov
Transportation Coordinator
Georgi Dimitrov
Stunts
Sashko Iliev
Driver
Tsvetan Dimitrov
Driver
Ivan Petkov
Driver
Vencislav Stojanov
Stunts
Elitsa Razheva
Stunts
Georgi Stanislavov
Stunts
Christopher Hills-Wright
Post Production Consulting
Lachezar Dobrev
Carpenter
Dian Dimitrov
Carpenter
Valentin Hadzhiev
Carpenter
Borislava Ivanova
Craft Service
Peter Georgiev
Driver
Georgi Karlukovski
Stunts
Svetoslav Angelov
Carpenter
Iliyan Petrov
Driver
Ivo Ivanov
Carpenter
Daniel "Chachi" Tegnelia
Post Production Assistant
Velislav Velev
Pyrotechnician
Sotir Baladzhanov
Pyrotechnician
Ilia Zaykov
Pyrotechnician
Ivo Jonev
Set Medic
Trayan "Tuto" Anachkov
Driver
Simeon Atanasov
Driver
Martin Kolev
Driver
Yuri Lakov
Driver
Milen Filipov
Driver
Stoian Rakovski
Driver
Kristian Dimitrov
Driver
Tsvetan Ignatov
Driver
Vesco Nachev
Driver
Alexey Minev
Driver
Georgi Draganov
Driver
Emil Serkedzhiev
Driver
Stefan Kostadinov-Fibata
Cableman
Stefan Kostadinov-Fibata
Driver
Stefan Cheresharski
Driver
Boiko Atanasov
Driver
Dimiter Zarev
Driver
Ivan Kovachev
Driver
Ivan Ivanov
Craft Service
Bojidar Eftov
Carpenter
Svetoslav Stoilov
Carpenter
Veselin Ilov
Carpenter
Victor Deyov
Carpenter
Lighting
Stanislav Dimitrov
Electrician
Konstantin Popov
Gaffer
Rumen Idakiev
Electrician
Nikifor Shopov
Electrician
Vladimir Varadinov
Electrician
Alexander Idakiev
Electrician
Dimitar Cvetkov
Electrician
Emil Spasov
Electrician
Dimiter Petrov - Tsaisa
Best Boy Electrician
Toni Dimitrov
Electrician
Kostadin Stoichev
Electrician