Directing
Production
Mathieu Vadepied
Co-Producer
Omar Sy
Producer
Bruno Nahon
Producer
Caroline Nataf
Associate Producer
Maryvonne Le Meur
Associate Producer
Camille François
Casting Assistant
Pénélope Messier
Casting Assistant
Albert Blasius
Executive Producer
Raphaëlle Beck
Additional Casting
Raphaëlle Beck
Extras Casting
Vosdan Kouyoumdjian
Casting Assistant
Camera
Luis Armando Arteaga
Director of Photography
Alexandre Gouveia
Grip
Jan Gagnaire
Key Grip
Julien Sesia
Additional Grip
Nicolas Ballay
Grip
Thomas Caselli
Camera Operator
Benjamin Vandamme
Best Boy Grip
Antoine Delaunay
Focus Puller
Dorothée Guermonprez
Assistant Camera
Clément Pautas
Additional Grip
Leonore Thietry
Additional Camera
Sound
Alexandre Desplat
Music
Jean-Pascal Beintus
Orchestrator
Eric Grattepain
Foley Artist
Sylvain Morizet
Orchestrator
Charlotte Butrak
Sound Editor
Pierre Bariaud
Supervising Sound Editor
Rodrigo Díaz
Boom Operator
Alioune Mbow
Sound
Marc-Olivier Brullé
Sound Editor
Marc-Olivier Brullé
Sound Mixer
Julien Martin
Foley Mixer
Elias Boughedir
Assistant Sound Editor
Pierre Leblanc
Boom Operator
Baye Darou
Boom Operator
Hamza Ouhbi
Boom Operator
Costume & Make-Up
Crew
Clément Huet
Stunts
Yann Biquand
Special Effects Assistant
Grégory Loffredo
Stunts
Pier Ewudu
Stunts
Anthony Heilmann
Stunt Coordinator
François Girard
Stunts
Julia Michel
Script
Teddy Pividal
Stunts
Julien Bruant
Stunts
Moussa Sako
Stunts
Constant Bourgon
Visual Effects Editor
Harry Makanga
Stunts
Gregory Costecalde
Stunts
Abdallah Marega
Stunt Double
Ben Milord
Stunts
Ambroise Pujo
Video Assist Operator
Visual Effects
Art
Eric Gandois
Storyboard Artist
François Pujol
Location Scout
Thomas Morange
Painter
Benoit Godde
Concept Artist
Vincent Dachet
Location Scout
Lionel Callari
Property Master
Frédéric Lebugle
Location Scout
Yoanna Bourges
Painter
Vincent Dangoise
Painter
Tiphaine Deshayes
Assistant Decorator
Jesús Mesa
Painter
Enrico Pittiglio
Painter
Warina Contreras Ramos
Art Department Assistant
Lighting
Editing